Ікра осетрових риб — вишуканий продукт, який, на жаль, шахраї в гонитві за нечесним прибутком часто намагаються фальсифікувати. Під виглядом дорогого натурального делікатесу нерідко продається імітація чорної ікри. Щоб не стати жертвою обману, необхідно знати деякі особливості справжньої чорної ікри, які неможливо підробити.

Які існують види контрафактної чорної ікри

Під виглядом чорної ікри шахраї можуть видавати:

  • підфарбовану ікру інших риб — щуки, тріски, мойви, палтуса, при чому вона може продаватися окремо, або підмішуватись до справжнього продукту;
  • штучну імітацію ікри, виготовлену з морських водоростей;
  • імітацію із желатину, пофарбованого хімічними фарбниками.

Окремо уваги заслуговує чорна ікра видобута браконьєрами. Такий продукт може нести загрозу здоров'ю людини, оскільки вилов може здійснюватись в місцях забруднених токсичними речовинами. Екологічно чиста чорна ікра видобувається з риб, які розводяться на фермах, де за станом її місця проживання ведеться строгий контроль. Тільки від споживання такого продукту можна отримати максимум користі.

Як перевірити чорну ікру

Які ознаки справжньої ікри

Перед тим як купити чорну ікру, необхідно уважно роздивитись її зовнішній вигляд та звернути увагу на наступні аспекти:

  • справжня ікра має темно-сірий перламутровий відтінок, імітація з желатину або водоростей — насичений чорний колір;
  • справжня ікра завжди чиста та прозора, на ній не повинно бути стороннього нальоту;
  • ікринки повинні бути однакового розміру — це свідчить про те, що до продукту не підмішано ікру інших риб;
  • справжній продукт вирізняється мінімальною кількістю рідини;
  • в справжній ікрі не повинно бути злиплих зерен, вона повинна мати розсипчасту структуру й містити ікринки, відокремлені одна від одної.

Після відкриття банки слід звернути увагу на запах продукту. Він повинен мати або слабо виражений аромат риби, або його зовсім не повинно бути. Натомість фальсифікат завжди має різкий рибний запах, який утворюється внаслідок використання хімічних ароматизаторів.

Виявити підробку також можна іншими способами:

  • Покладіть ікринки в окріп. Желатинова чи синтетична ікра зазвичай легко розчиняється у воді, справжня — призведе до помутніння рідини через високий вміст білка.
  • Помістіть ікру в холодну воду. В ній справжня чорна ікра не змінить свій колір. Присутність барвників у штучному продукті видасть фальсифікат, швидко розчинившись у холодній воді та забарвивши її у темний колір.
  • Скуштуйте ікру. Зернинки справжньої ікри легко лускаються та розчиняються у роті. Імітація з желатину нагадуватиме мармелад, який тягнеться та важко розчиняється.

Намагаючись заощадити, можна легко придбати фальсифікат, який не тільки розчарує, але й завдасть шкоди здоров'ю споживача.

Як уберегтись від придбання контрафактної чорної ікри

Насамперед необхідно знати, як фасується справжня ікра. Продукт поступає на ринок виключно у жерстяних та скляних банках з металічною кришкою. Пластиковий контейнер може свідчити про підробку.

Також необхідно звернути увагу на склад продукту, який повинен бути зазначеним на упакуванні. Справжній продукт містить тільки ікру, сіль та мінімальну кількість консервантів. Всі інші добавки свідчать про підробку.

Якісна чорна ікра

Крім того, слід пам'ятати, що чорна ікра не може мати занадто низьку ціну. Занижена вартість повинна щонайменше насторожити покупця та спонукати уважніше вивчити товар. Також уваги заслуговують дата виготовлення, місце вилову риби та виробник продукту.

Чорна ікра — смачний, корисний делікатес, який найчастіше прикрашає наш святковий стіл. Тим більшим стає розчарування, коли придбаний продукт виявляється фальсифікатом. Щоб уникнути підробки, варто довіряти свій вибір перевіреним постачальникам. Придбавши чорну ікру в інтернет-магазині «Ікорний Дім», ви та ваші близькі отримаєте справжнє задоволення від споживання цього вишуканого делікатесу.